PRODUCENT GALANTERII OGRODOWEJ

  • Adres Psary Małe, ul. Nekielska 17

  • Telefon (+48) 61 438 88 41

  • E-mail pimax@pimax.pl

Elewacje

Katalog produktów

ElewacjeMontaż

Montaż desek tarasowych - podstawowe zasady

Narzędzia niezbędne przy montażu: wiertarka, wkrętak/wkrę-tarka, piła ręczna, szlifierka taśmowa, pasy dociskowe, kątownik, zacisk stolarski, kreda traserska.

Montaż na podłożu betonowym lub posadzce: belki wspierające należy montować do podłoża w celu zapewnienia stabilności konstrukcji. Zalecamy takie umieszczenie belek, by układały się prostopadle do kierunku spływu wody. W celu umożliwienia odpro-wadzenia wody, zaleca się umieszczenie pod legarami gumowych podkładek.

Montaż na gruncie: w razie potrzeby zastosować stabilizowaną podsypkę z piasku lub żwiru, następnie sprawdzić wysokość i na-chylenie, przykryć agrowłókniną i zamontować belki wspierające.

Tarasy wolnostojące: konieczna konsultacja z architektem lub wykonawcą, który udzieli odpowiednich informacji dostosowanych do konkretnych warunków oraz wymagań. Zamówienia w m2: w celu zamontowania desek w dowolnym ukła-dzie należy doliczyć 5-10% do powierzchni pokrycia. W razie instalacji pod kątem 45°, z narożnikami lub nieregularnymi połą-czeniami, należy doliczyć 15-20% do powierzchni pokrycia.

Dla Państwa wygody: W celu wyeliminowania problemu powstawania drzazg zalecamy, aby zaraz po zakończeniu montażu zmoczyć powierzchnię wodą (lub poczekać na pierwszy deszcz), a następnie po wyschnięciu, przeszlifować deski papierem ściernym (standard Makita 9741). Pomoże to zapobiec odrywaniu się drzazg. W celu wyeliminowania problemu powstawania drzazg zalecamy, aby zaraz po zakończeniu montażu zmoczyć powierzchnię wodą (lub poczekać na pierwszy deszcz), a następnie po wyschnięciu, przeszlifować deski papierem ściernym (standard Makita 9741). Pod wpływem czynników atmosferycznych drewno podlega naturalnemu procesowi patynowania wierzchniej warstwy. Powstaje wówczas srebrzysta powłoka nie mająca wpływu na obniżenie parametrów technicznych drewna i proces starzenia biologicznego. W celu utrzymania naturalnego koloru oraz zapewnieniu dodatkowej ochrony zaleca się regularne stosowanie specjalnych olejów pielęgnacyjnych przeznaczonych na zewnętrzne konstrukcje drewniane. Renowacja tarasu powinna być wykonywana dwa razy w roku (przed i po zimie).Materiały do pobrania

Standardowy system montażu systemu iDeck®

Pobierz

Standardowy system montażu systemu iFix®

Pobierz

Standardowy system montażu systemu iClip®

Pobierz

Standardowy system montażu systemu deska kompozytowa

Pobierz

Akcesoria do tarasów drewnianych

Pobierz